October 21-22
Cape Cod Junior Classic

Willowbend CC

 

Tee Times & Pairings
Sunday, October 22
 
Time
Bog #10
10:00 Tom Higgins (91) - Peter Lown (91) - Bo Picking (91)
10:09 Tyler Kim (89) - Carter Ablon (90) - Kevin Lynch (91)
10:17 Bryan DeCristoforo (88) - Jack Boyd (88) - Ricky Angeli (89)
10:26 Aidan Melville (85) - Caleb Manuel (86) - Jackson Roman (86)
10:34 Maxwell Webb (85) - Jake Bennett (85) - Chad Bartlett (85)
10:43 Alexander Gu (84) - Jason Temel (84) - Jackson Gaynor (85) 
10:51 Calvin Smith (82) - Blake Swiggett (82) - Logan Carter (83)
11:00 Stoughton Bell (80) - Nicko Manning (81) - Charlie Donahue (82)
11:08 Matthew Chorches (79) - Chris Lee (79) - Max Hutter (80) 
11:17 Michael Rosenbloom (78) - Jack Woods (78) - Sean Fitzgerald (79)
11:25 Sam Walker (78) - Matthew Doyle (78) - Gunnar Senatore (78)
11:34 Carson Bacha (76) - Dan Frodigh (77) - Tim Hall (77) 
11:42 Nick Cummings (74) - Anthony Burnham (76) - Cole Alibozek (76)
11:51 Logan Broyles (71) - David Rogers (72) - Jared Winiarz (73) 
Bay #1
10:00 Harry Choi (98) - Zachary Stewart (100)
10:09 Jack Wehle (92) - John Baldwin (92) - Nolan Driscoll (93)
10:17 Ethan Mossey (98) - Matthew Wiley (113)
10:26 Ryan Lundy (89) - John Pagano (90) - Peter Meehan (91)
10:34 Thomas Finn (87) - Graham Opdyke (87) - Daniel Brooks (88)
 
10:43 John Hiller (81) - Jack Turner (84) - Henry Reilly (86)
10:51 Matthew Hua (78) - Joseph Lenane (79) - Harry Dessel (81)
 
11:00 Mac Lee (70) - John Broderick (72) - Matthew Young (77)
 
11:08 Jacquelyn Stiles (102) - Riley Casey (107)
   
11:17 Laasya Thatavarthy (89) - Mary Anne Wiley (89) - Abigail LaCasse (92)
   
11:25 Madalin Small (85) - Emily Nash (85) - Lauren Dohoney (86)
 
11:34 Ellie de Andrade (82) - Molly Smith (84) - Alexandra Voight-Shelley (85)
   
11:42 Gabrielle Shieh (78) - Sufana Noorwez (80) - Morgan Smith (80)
   
   
   
   
   
 
   
 
   
   


 

Field as of 10/11/17

Cape Cod Junior Classic

Name Grad Date City/State
Girls Division (FULL) 
Riley Casey 2019 Wellesley, MA
Ellie de Andrade 2021 Cohasset, MA
Lauren Dohoney 2020 Cranston, RI
Abigail LaCasse 2019 Mattaposett, MA
Emily Nash 2019 Lunenburg, MA
Sufana Noorwez 2020 Shrewsbury, MA
Margot Osterman 2020 Sandwich, MA
Catie Schernecker 2020 Brookline, MA
Gabrielle Shieh 2020 Carlisle, MA
Madalin Small 2021 Newton, MA
Molly Smith 2023 Westford, MA
Morgan Smith  2022 Westford, MA
Jacquelyn Stiles 2019 Groton, MA
Laasya Thatavarthy 2020 Ashland, MA
Alexandra Voight-Shelley 2020 State College, PA
Mary Anne Wiley 2018 Bow, NH
Boys 14 & Under (FULL) 
John Broderick 2022 Wellesley Hills, MA
Daniel Brooks 2021 Dudley, MA
Harry Dessel 2022 Barrington, RI
Thomas Finn 2022 Locust Valley, NY
John Hiller 2024 New York, NY
Matthew Hua 2023 Needham, MA
Mac Lee 2020 Andover, MA
Joseph Lenane 2022 Dedham, MA
Ryan Lundy 2021 Hopkinton, MA
Peter Meehan 2020 Fairfield, CT
Ethan Mossey 2021 East Greenwich, RI
Graham Opdyke 2021 Norwell, MA
John Pagano 2022 Worcester, MA
Henry Reilly 2022 Medfield, MA
Jack Turner 2023 Saunderstown, RI
Matthew Young 2022 Canton, MA
Boys 15-19 (FULL)
Carter Ablon 2020 Wellesley, MA
Cole Alibozek 2018 Upton, MA
Ricky Angeli 2021 South Kingstown, RI
Carson Bacha 2020 York, PA
John Baldwin 2020 Little Compton, RI
Chad Bartlett 2019 Paxton, MA
Stoughton Bell 2019 Bedford, NH
Jake Bennett 2019 Madison, CT
Jack Boyd 2019 Auburn, MA
Logan Broyles 2019 Mendon, VT
Anthony Burnham 2019 Scarborough, ME
Luke Carroll 2018 West Hartford, CT
Logan Carter Montclair, NJ
Harry Choi 2019 Newton, MA
Matthew Chorches 2018 West Hartford, CT
Matt Conti 2018 East Walpole, MA
Harry Culhane 2018 Wellesley, MA
Nick Cummings 2018 Weston, MA
Bryan DeCristoforo 2018 Medway, MA
Charlie Donahue 2020 Wellesley, MA
Matthew Doyle 2021 Madison, CT
Nolan Driscoll 2018 Medfield, MA
Sean Fitzgerald 2019 Newton, MA
Dan Frodigh 2018 Westwood, MA
Jackson Gaynor 2020 Larchmont, NY
Alexander Gu 2020 Darien, CT
Tim Hall 2018 Westwood, MA
Tom Higgins 2019 South Portland, ME
Max Hutter 2021 Weston, MA
Tyler Kim 2018 New York, NY
Chris Lee 2018 West Nyack, NY
Peter Lown 2019 Portsmouth, NH
Kevin Lynch 2019 Haddam, CT
Matt Mackin 2018 Westwood, MA
Caleb Manuel 2020 Topsham, ME
Nicholas Manning 2019 Bedford, MA
Aidan Melville 2019 Fayston, VT
Kevin Morris 2020 Hamden, CT
Mike Pariseau 2018 Woburn, MA
Matt Peterson 2020 Medway, MA
Bo Picking Wellesley, MA
David Rogers 2019 Needham, MA
Jackson Roman 2021 Kensington, CT
Michael Rosenbloom 2019 Wellesley, MA
Gunnar Senatore 2020 Bedford, NH
Calvin Smith 2020 Darien, CT
Zach Stewart 2020 Duxbury, MA
Blake Swiggett 2019 Darien, CT
Sam Taraian 2018 Rehoboth, MA
Jason Temel 2019 Newton, MA
Sam Walker 2019 Radnor, PA
Maxwell Webb 2019 Wellesley, MA
Jack Wehle 2020 Hopkinton, MA
Luke Willenborg 2019 Southwick, MA
Jared Winiarz 2018 Norton, MA
Jack Woods 2019 Danbury, CT