May 20-21
Spinal Technology Junior Classic

Old Marsh CC - Wells, ME
Tee Times & Pairings

 

Sunday, May 21st Spinal Technology Junior Classic
Old Marsh does not have a practice facility. Players can use www.merrilandfarm.com
Time Pairings
Boys 15-18 Division
7:00 Trevor Green (96) - Daniel Legare (102) - Ryan Muniz (106)
7:09 Matthew Epstein (92) - Luke Pearson (93) - Nicholas Grimbilas (95)
7:17 Davis Kelliher (91) - Harry Culhane (91) - CJ Ladue (92)
7:26 Billy McEvoy (87) - Mike Walsh (87) - Alex Aurora (89)
7:34 Robby Horne (86) - Liam Gill (86) - Nolan Burke (86)
7:43 Anthony Burnham (84) - Peter Lown (85) - Jack Steckler (85)
7:51 Ned Dean (83) - Cameron Hosack (83) - Jack Georgeu (83)
8:00 Zachary Ong (81) - Jake Bennett (82) - Dylan Kane (83)
8:08 Cole English (80) - Jack Hogan (80) - Tim Hall (81)
8:17 Tucker Gullbrants (80) - Collin Fitzpatrick (80) - Justin Grondahl (80) 
8:25 Dillon Brown (79) - Jack Nadeau (80) - Jack Tobin (80)
8:34 Ryan Quinn (79) - Charlie Donahue (79) - Brennan Hughes (79)
8:42 Kevin Lynch (78) - Andrew Giacchetto (78) - Colby Mitchell (79)
8:51 Tyler Hahn (78) - Nathan Ingram (78) - Jacob Yeomans (78)
8:59 Jackson Fretty (76) - Andrew DiPetrillo (77) - Colin Sutyla (77)
9:08 Bobby Manion (75) - Thomas Downing (75) - Andrew Michienzi (76)
Boys 14 & Under Division
9:17 Brian Adams (92) - Graham Opdyke (93) - Ethan Saul (94)
9:25 Joseph Lenane (86) - Harry Dessel (87) - John Broderick (88)
9:34 Aidan LeBlanc (82) - Ethan Skelly (82) - Zachary Colon (84)
9:42 Zachary Stewart (81) - Conner Willett (81) - Bryce Zimmerman (81)
9:51 Brian Polinchock (75) - Ricky Angeli (76) - Charles Ma (77)
9:59 Max Hutter (73) - Trevor Lopez (74) - Mac Lee (75)
Girls Division
10:07 Catie Schernecker (94) - Jordan Hamelsky (95) - Mary Ann Wiley (109)
10:16 Kaitlynn Washburn (88) - Sufana Norwez (89) - Madalin Small (93)
10:25 Emily Nash (85) - Shivani Vora (86) - Morgan Smith (87)
10:33 Lauren Thibodeau (72) - Gabrielle Shieh (79) - Molly Smith (84)


 

Field as of 5/15/17

Spinal Technology Junior Classic

Name Grad Date City/State
Girls Division (12)
AJ Chicharro 2019 Fall River, MA
Jordan Hamelsky 2020 Newton, MA
Emily Nash 2019 Lunenburg, MA
Sufana Noorwez 2020 Shrewsbury, MA
Catie Schernecker 2020 Brookline, MA
Gabrielle Shieh 2020 Carlisle, MA
Madalin Small 2021 Newton, MA
Molly Smith 2023 Westford, MA
Morgan Smith 2022 Westford, MA
Lauren Thibodeau 2018 Hampstead, NH
Shivani Vora 2022 Dover, NH
Kaitlynn Washburn 2019 Scituate, MA
Boys 14 & Under Division (18)
Brian Adams 2022 North Hampton, NH
Ricky Angeli 2021 S. Kingstown, RI
John Broderick 2022 Wellesley, MA
Zachary Colon 2022 Bolton, MA
Harry Dessel 2022 Barrington, RI
Max Hutter 2021 Weston, MA
Aidan LeBlanc 2023 Beverly, MA
Mac Lee 2020 Andover, MA
Joseph Lenane 2022 Dedham, MA
Trevor Lopez 2021 Winchester, MA
Charles Ma 2020 West Roxbury, MA
Graham Opdyke 2021 Norwell, MA
Brian Polinchock 2021 Danbury, CT
Ethan Saul 2022 Marlborough, MA
Ethan Skelly 2021 Sharon, MA
Zach Stewart 2020 Duxbury, MA
Conner Willett 2021 Wellesley, MA
Bryce Zimmerman 2021 Nashua, NH
Boys 15-18 Division (49)
Alex Aurora 2019 Hamden, CT
Jake Bennett 2019 Madison, CT
Dillon Brown 2018 Halifax, MA
Nolan Burke 2018 Wellesley, MA
Anthony Burnham 2019 Scarborough, ME
Harry Culhane 2018 Wellesley, MA
Ned Dean 2020 Hopkinton, MA
Mark DeCoursey 2019 Arlington, MA
Andrew DiPetrillo 2018 Dover, MA
Charlie Donahue 2020 Wellesley, MA
Thomas Downing 2017 Holliston, MA
Cole English 2018 Merrimac, MA
Matthew Epstein 2020 Hopkinton, MA
Collin Fitzpatrick 2018 Marion, MA
Jackson Fretty 2019 Cos Cob, CT
Jack Georgeu 2019 Warwick, RI
Andrew Giacchetto 2019 Canton, MA
Liam Gill 2021 Wayland, MA
Trevor Green 2020 Lowell, MA
Nicholas Grimbilas 2019 Strafford, NH
Justin Grondahl 2019 Rye, NH
Tucker Gullbrants 2020 Brockton, MA
Tyler Hahn 2018 Avon, CT
Jack Hogan 2019 Westfield, MA
Robby Horne 2019 Gloucester, MA
Cameron Hosack 2018 Glastonbury, CT
Brennan Hughes 2018 Bedford, NH
Nate Ingram 2019 Pembroke, MA
Dylan Kane 2018 North Attleboro, MA
Davis Kelliher 2018 Walpole, MA
CJ LaDue 2020 Bedford, NH
Daniel Legare 2017 East Greenwich, RI
Peter Lown 2019 Portsmouth, NH
Kevin Lynch 2019 Glastonbury, CT
Bobby Manion 2020 Framingham, MA
Billy McEvoy 2018 Wilmington, MA
Andrew Michienzi 2019 Needham, MA
Colby Mitchell 2019 Gloucester, MA
Ryan Muniz 2019 Gloucester, MA
Jack Nadeau 2018 Westmoreland, NH
Zachary Ong 2022 Scarsdale, NY
Luke Pearson 2017 Warwick, RI
Ryan Quinn 2017 North Hampton, NH
Jack Steckler 2018 Barrington, RI
Colin Sutyla 2018 Coventry, RI
Jack Tobin 2019 Southborough, MA
Cole Vacca 2018 Needham, MA
Mike Walsh 2020 Shelburne, VT
Jacob Yeomans 2018 Marion, MA