April 23
Scott Robertson Memorial 
Sectional Qualifier 

Rehoboth CC - Rehoboth, MA

Tee Times & Pairings
Sunday, April 23rd
2 Qualifying Spots 15-18 Division      
1 Qualifying Spot 14 & Under Division
Tee Time Pairing
Boys 15-18 Division
11:00 Hamza Inak - Harrison Sparr - Derek Rivard - Tucker Gullbrants
11:09 Nolan Burke - William Giguere - Shane Reilly 
11:19 Jared Carr - James Henry - Michael Rosenbloom - Andres Torres
11:28 Charlie Donahue - Liam Gill - Adam Housley - Mitchell Schwab
11:38 CJ Charpentier - Peter Solein - Jack Steckler - Andre Chi
11:47 Matthew Epstein - Brendan Fay - CJ Ladue - Bobby Manion 
11:57 Jarod Buffone - James Tyer - Logan Stansbury - Saeyeon Yom 
12:06 Tommy Downing  - Uttdom Sowinkong - Tyler Kim - Colin Sutyla
12:16 Tim Hall - Johnny Bush - Harry Grosso - Sathscia Sowinkong 
12:25 Andrew Giacchetto - David Rogers - Matt Minerva - Ryan Lee
12:35 Nathan Han - Chris Fosdick - Caleb Mauel - Bryson Richards 
Boys 14 & Under Division
12:44 Will Braxton - Max Hutter - Ethan Kalk - Joey Lenane
12:54 John Broderick - Vikram Konanki - Ryan Whitehead - Matthew Young
1:03 Harry Dessel - Ethan Skelly - Charles Ma - Clark Saunders
1:13 Will Lodge - Zachary Ong - Calen Sanderson - Matthew Doyle 
1:22 Jackson Roman - Brady Williams - Ben Snyder - Nathan Tho


 

Field as of 4/17/17

Scott Robertson Sectional Qualifier

Name Grad Date City/State
Boys 14 & Under Division (20)
Will Braxton 2021 Saratoga Springs, NY
John Broderick 2022 Wellesley, MA
Harry Dessel 2022 Barrington, RI
Matthew Doyle 2021 Madison, CT
Max Hutter 2021 Weston, MA
Ethan Kalk 2021 S. Glastonbury, CT
Vikram Konanki 2021 Newton, MA
Joey Lenane 2022 Dedham, MA
Will Lodge 2021 Darien, CT
Charles Ma 2020 West Roxbury, MA
Zachary Ong 2022 Scarsdale, NY
Jackson Roman 2021 Kensington, CT
Calen Sanderson 2022 Skillman, NJ
Clark Saunders 2021 Weston, MA
Ethan Skelly 2021 Sharon, MA
Ben Snyder 2021 Newton, MA
Nathan Tho 2021 Fall River, MA
Ryan Whitehead 2021 Sudbury, MA
Brady Williams 2023 Cranston, RI
Matthew Young 2022 Canton, MA
Boys 15-18 (42)
Jarod Buffone 2018 Sutton, MA
Nolan Burke 2018 Wellesley, MA
Johnny Bush 2019 Cranford, NJ
Jared Carr 2018 Milton, MA
Andre Chi 2018 Huntington, NY
CJ Charpentier 2017 West Greenwich, RI
Charlie Donahue 2020 Wellesley, MA
Thomas Downing 2017 Holliston, MA
Matthew Epstein 2020 Hopkinton, MA
Brendan Fay 2019 Barrington, RI
Andrew Giacchetto 2019 Canton, MA
William Giguere 2019 Providence, RI
Liam Gill 2021 Wayland, MA
Harry Grosso 2018 Wellesley, MA
Tim Hall 2018 Westwood, MA
Nathan Han 2019 Somers, NY
James Henry 2018 Reading, MA
Adam Housley 2020 Rehoboth, MA
Hamza Inak 2019 Forest Hills, NY
Ben James 2021 Milford, CT
Tyler Kim 2018 New York, NY
CJ LaDue 2020 Bedford, NH
Ryan Lee 2018 Norwood, NJ
Bobby Manion 2020 Framingham, MA
Caleb Manuel 2020 Topsham, ME
Matt Minerva 2019 Elmsford, NY
Jack Nadeau 2018 Westmoreland, NH
Shane Reilly 2018 N. Smithfield
Bryson Richards 2019 Plainfield, VT
Derek Rivard 2019 Cumberland, RI
David Rogers 2019 Needham, MA
Michael Rosenbloom 2019 Wellesley, MA
Mitchell Schwab 2020 Westport, CT
Peter Solien 2017 Falmouth, MA
Sathscia Sowinkong 2020 Wallingford, CT
Uttdom Sowinkong 2017 Wallingford, CT
Harrison Sparr 2018 Pawtucket, RI
Logan Stansbury 2017 North Reading, MA
Jack Steckler 2018 Barrington, RI
Colin Sutyla 2018 Coventry, RI
Andres Torres 2019 Shrewsbury, MA
Saeyeon Yom 2018 Harrington Park, NJ