September 16-17
Granite State Junior Championship

Bretwood GC - Keene,NH
Round 2 - South Course
Tee Times & Pairings
Sunday, September 17th
 

Tee Time Pairings
Hole #1 Boys 15-18 Division
6:41 Kyle McLane (89) - Trevor Lopez (89) - Morris Garon (91) - Philippe Halle (94)
6:50 Ryan Cyr (86) - Ryan Rothdiener (86) - Jack Georgeu (87) - Nathan Fierston (87)
6:59 Brennan Moreau (82) - Nick Cummings (83) - Gunnar Senatore (84) - Jack Boyd (84)
7:08 Jason Temel (81) - Thomas Dallahan (81) - Brody Yates (81) - Eddie Morin (82)
7:17 Jud Langille (79) - Jared Nelson (79) - Kevin Morris (79) - Raphael Lebrun (80)
7:26 Kyle Wright (79) - Jack Nadeau (79) - Jake Bennett (79) - Victor Rodrigue-Senecal (79) 
7:35 Peter Bowie (78) - Jay Callahan (78) - Philippe Richard (78) Michael Hanratty (78)
7:44 William Forgues (77) - Guillaume Dubois (77) - Alex Aurora (77) - CJ Ladue (78)
7:53 Sathscia Sowinkong (76) - Nick Nadeau (77) - Jack Steckler (77) - Dan Frodigh (77)
8:02 Samuel Barton (74) - Colin McCaigue (75) - Uttdom Sowinkong (75) - Bryson Richards (76)
8:11 Colin Sutyla (70) - James Imai (70) - David Rogers (73) - Tucker Gullbrants (74)
8:20 Ben DeFelice (95) - Justin Poulin (95) - Brady Williams (93) - John Pagano (94)
Boys 14 & Under Division
8:29 Vikram Konanki (82) - Matthew Doyle (82) - Mathieu Chouinard (86) 
8:37 Charles Ma (80) - Graham Opdyke (81) - Felix Poulin (81)
8:45 John Broderick (77) - Eric Boulger (78) - Samuel Gagnon (78)
8:53 Ricky Angeli (73) - Matthew Hua (74) - Conner Willett (76)
9:01 Mac Lee (71) - JP Parr (72) - Jack Turner (73) 
Girls Division
9:09 Riley Casey (100) - Lilly Moreau (107) - Genevieve Colgan (109)
9:17 Catie Schernecker (91) - Clara Levesque (96) - Andreanne Allard (98)
9:25 Madalin Small (88) - Yasmin Quershi (89) - Ann-Sophie Belanger (89)
9:33 Kaitlynn Washburn (84) - Jacquelyn Stiles (86) - Margot Osterman (86)
9:41 Molly Smith (83) - Ellie de Andrade (84) - Morgan Smith (84)
9:49 Abby Jaye (79) - AJ Chicharro (79) - Hannah Drew (81)
9:57 Emily Nash (77) - Elizabeth Lacognata (78) - Jordan Hamelsky (78)
10:05 Alexis Florio (72) - Rebecca Skoler (75) - Lauren Thibodeau (75)
Field as of 9/6/2017

Granite State Junior Championship

Name Grad Date City, State
Girls Division (FULL)
Andreanne Allard 2021 Chicoutimi, Quebec
Ann-Sophie Belanger 2021 Boischatel
AJ Chicharro 2019 Fall River, MA
Genevieve Colgan 2024 Quebec
Ellie de Andrade 2021 Cohasset, MA
Hannah Drew 2019 Keene, NH
Alexis Florio 2018 Cranston, RI
Jordan Hamelsky 2020 Newton, MA
Abby Jaye 2019 Hopkinton, MA
Elizabeth Lacognata 2018 Scarborough, ME
Clara Levesque 2022 Levis, Quebec
Lilly Moreau 2021 Wethersfield, CT
Emily Nash 2019 Lunenburg, MA
Margot Osterman 2020 Sandwich, MA
Yasmine Quershi 2023 Quebec
Catie Schernecker 2020 Brookline, MA
Rebecca Skoler 2020 Needham, MA
Madalin Small 2021 Newton, MA
Molly Smith 2023 Westford, MA
Morgan Smith 2022 Westford, MA
Jacquelyn Stiles 2019 Groton, MA
Lauren Thibodeau 2018 Hampstead, NH
Kaitlynn Washburn 2019 Scituate, MA
Boys 14 & Under Division (FULL)
Ricky Angeli 2021 South Kingstown, RI
Eric Boulger 2021 Walpole, MA
John Broderick 2022 Wellesley, MA
Mathieu Chouinard 2023 Lac Delage, Quebec
Samuel Gagnon 2023 Quebec
Matthew Hua 2023 Needham, MA
Vikram Konanki 2021 Newton, MA
Mac Lee 2020 Andover, MA
Graham Opdyke 2021 Norwell, MA
John Pagano 2022 Worcester, MA
JP Parr 2023 St-Celestin, Quebec
Felix Poulin 2024 Sainte-Marie, Quebec
Jack Turner 2023 Saunderstown, RI
Conner Willett 2021 Wellesley, MA
Brady Williams 2023 Cranston, RI
Boys 15-18 Division (FULL)
Alex Aurora 2019 Hamden, CT
Samuel Barton 2018 Center Tuftonboro, NH
Jake Bennett 2019 Madison, CT
Peter Bowie 2018 Springfield, MA
Jack Boyd 2019 Auburn, MA
Jay Callahan 2019 Wellesley, MA
Nick Cummings 2018 Weston, MA
Ryan Cyr 2019 Tolland, CT
Tommy Dallahan 2019 Simsbury, CT
Ben DeFelice 2018 Warwick, RI
Matthew Doyle 2021 Madison, CT
Guillaume Dubois 2021 Quebec
Nathan Fierston 2018 West Hartford, CT
William Forgues 2021 Quebec
Dan Frodigh 2018 Westwood, MA
Morris Garon 2021 Lac Beauport, QC
Jack Georgeu 2018 Warwick, RI
Tucker Gullbrants 2020 Brockton, MA
Philippe Halle 2021 Quebec
Michael Hanratty 2020 Avon, CT
James Imai 2019 Brookline, MA
CJ LaDue 2020 Bedford, NH
Jud Langille 2020 Ossining, NY
Raphael Lebrun 2020 Lac Delage, Quebec
Trevor Lopez 2021 Winchester, MA
Colin McCaigue 2020 Brookline, NH
Kyle McLane 2018 South Burlington, VT
Brennan Moreau 2019 Essex, VT
Eddie Morin 2018 East Longmeadow, MA
Kevin Morris 2020 Hamden, CT
Luke Myers 2018 Raynham, MA
Jack Nadeau 2018 Westmoreland, NH
Nick Nadeau 2020 Westmoreland, NH
Jared Nelson 2018 Rutland, VT
Justin Poulin 2020 Sainte-Marie, QC
Philippe Richard 2020 Quebec
Victor Rodrigue-Senecal 2020 Ste-Julie, QC
Bryson Richards 2019 Plainfield, VT
David Rogers 2019 Needham, MA
Ryan Rothdiener 2018 Henniker, NH
Gunnar Senatore 2020 Bedford, NH
Uttdom Sowinkong GAP Wallingford, CT
Sathscia Sowinkong 2020 Wallingford, CT
Jack Steckler 2018 Barrington, RI
Colin Sutyla 2018 Coventry, RI
Jason Temel 2019 West Newton, MA
Kyle Wright 2018 Underhill, VT
Brody Yates 2018 Essex Junction, VT
Alternate List
1.Anthony Burnham  2019 Scarborough, ME
2.Sam Bender 2019 Richmond, VT
3.Stoughton Bell 2019 Bedford, NH
4.Bryan DeCristoforo 2018 Medway, MA
5.Peter Lown  2019 Portsmouth, NH
6.Joseph Ensign  2018 Rocky Hill, CT
7.Jack Wehle  2020 Hopkinton, MA
8.Tim Hall 2018 Westwood, MA