October 5
FCWT Winter Qualifier
Connecticut National GC - Putnam, CT

Tee Times & Pairings
Saturday, October 5
@ Connecticut National GC
 
Hole # Pairings
  Please note: The FCWT Winter Qualifier will be contested at Connecticut National GC.
  Boys 16-18 Division
   
11:30 Rasmey Kong - Matt Hutchins - Gabe Van Ness
   
11:40 Ryan Collins - Kyle Newcomb - Andrew Lilley - Bobby Tremblay
   
11:49 Etienne Bourgoin - Nicklaus Harrington - Jake Ratti - TianLin Zhang
   
11:59 Jimmy Hervol - Zachary Iannone - Johnson Ko - Will Dickson (13-15)
   
12:08 Benjamin Bichet - Charlie Conlan - Ben Rogers - James Shalhoup
  Boys 13-15 Division
   
12:18 Preston Shortell - Tyler Forbes - Tim Rotermund -  Thomas Roberts
   
12:27 Drew Aitken - Alex Glanville - Connor Looney - Ethan Ng
   
12:37 John Aitken - Matthew Cesare - Andrew DiPetrillo - Joey Tucker
   
  Girls Division
   
12:46 Elizabeth Andrian - Lauren DeJoe - Skylar Frankiewicz
   
12:56 Krystal Knight - Alexis Florio - Sophie DiPetrillo - Julia Ford
   
1:05 Daria Delfino - Chloe DiPetrillo - Catherine French - Jessica Le
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Field

FCWT Winter Qualifier

Name City, State Graduation Date
Girls Division (11)
Elizabeth Andrian Glastonbury, CT 2016
Lauren DeJoe Candia, NH 2016
Daria Delfino Cranston, RI 2015
Chloe DiPetrillo Dover, MA 2015
Sophie DiPetrillo Dover, MA 2015
Julia Ford Shrewsbury, MA 2016
Alexis Florio Cranston, RI 2018
Skylar Frankiewicz Concord, MA 2016
Catherine French Dudley, MA 2016
Krystal Knight Groveland, MA 2015
Jessica Le Westborough, MA 2016
Boys 13-15 Division (13)
Drew Aitken Thompson, CT 2016
John Aitken Thompson, CT 2016
Matthew Cesare Milford, CT 2016
Will Dickson Providence, RI 2017
Andrew DiPetrillo Dover, MA 2018
Tyler Forbes Jamaica Plain, MA 2018
Alex Glanville Holyoke, MA 2016
Connor Looney Ridgefield, CT 2017
Ethan Ng New York, NY 2018
Thomas Roberts Duxbury, MA 2016
Tim Rotermund Madison, CT 2017
Preston Shortell Oxford, CT 2015
Joe Tucker Warwick, RI 2017
Boys 16-18 Division (18)
Benjamin Bichet Manchester, MA 2015
Etienne Bourgoin Abington, MA 2015
Ryan Collins New Fairfield, CT 2015
Charlie Conlan Portsmouth, RI 2014
Nicklaus Harrington Chaplin, CT 2015
Jimmy Hervol Hopkinton, MA 2015
Matt Hutchins Sudbury, MA 2015
Zachary Iannone North Haven, CT 2015
Johnson Ko Manhassett, NY 2013
Rasmey Kong North Haven, CT 2015
Andrew Lilley Belmont, MA 2014
Kyle Newcomb Foxboro, MA 2015
Jake Ratti Hanover, MA 2015
Ben Rogers Needham, MA 2015
James Shalhoup North Easton, MA 2015
Bobby Tremblay Wilbraham, MA 2015
Gabe Van Ness Clinton, CT 2014
Tian Lin Zhang Concord, MA 2015
1 0