October 1
Doral Publix Junior Qualifier 

Rehoboth Country Club - Rehoboth, MA

Tee Times & Pairings
Sunday, October 1st
 
Time Pairings
Boys 16-18 Division
10:00 Harry Sparr - Jason Temel - Jacob Raye
10:09 Stoughton Bell - Tysson Sangermano - Brendan Hanaway - Michael Rosenbloom
10:19 Jack Boyd - Christian Emmerich - Liam Gill - Brenden Gadry
10:28 Anthony Burnham - Thomas Fraser - Jack Wehle - Jack Nadeau
10:38 Khai Buttner - Harry Choi - Cooper Evans - Andrew Graham 
10:47 Jay Callahan - Sean Fitzgerald - Kevin Lynch - Jared Carr
10:57 Cole Alibozek - James Henry - Tyler Kim - Matt Epstein 
11:06 Tommy Dallahan - Luke Myers - Justin Mathew - Matthew Umphrey 
11:16 Matt Conti (TN) - Jack Prue (TN) - Jack Steckler (TN) - Colin Sutyla
11:25 Alex Aurora (TN) - Sam Taraian (TN) -  James Tyer (TN) - Mark DeCourcey (TN)
  Boys 14-15 Division
11:35 Tucker Gullbrants (TN) - Joseph Lenane (TN) - Connor Willett (TN)
11:44 Gavin Greybill - John Baldwin - Vikram Konanki
11:54 Weston Jones - Mac Lee (TN) - Trevor Lopez (TN) - Max Hutter
12:03 Colby Flanders - Henry Harrison - Conor Kennedy - Mitchell Schwab
12:13 John Broderick - Eric Boulger - Matt Weber  
12:22 Zachary Colon - Harry Dessel - Charles Ma - Ryan Ricci
12:32 Carter Ablon - Ricky Angeli (TN) - Ethan Mossey - Graham Opdyke 
  Boys 13 & Under Division
12:41 Kassra Ehsan - Alan Rose III - Matthew Young
 
12:51 Matthew Hua - Jack Turner - Brady Williams - Daniel Yoo
Girls Divisions
1:00 Morgan MacLeod (13 U) - Molly Smith (13 U) - Ellie de Andrade (14-15)
1:10 Jordan Hamelsky (14-15) - Lauren Dohoney (16-18) - Catie Schernecker (14-15) - Riley Casey
1:19 Tate Hadges (16-18) - Rebecca Skoler (16-18) - Margot Osterman (16-18) - Emily Nash (16-18)
1:29 Abigail LaCasse (16-18) - Elizabeth Lacognata (16-18) - Jacquelyn Stiles (16-18) - Kaitlynn Washburn (16-18)


 

Field as of 9/27/17

Doral Publix Junior Qualifier 

Name Grad Date City, State
Girls 13 & Under Division (2)
Morgan MacLeod 2022 North Attleboro, MA
Molly Smith 2023 Westford, MA
Girls 14-15 Division (3)
Ellie de Andrade 2021 Cohasset, MA
Lauren Dohoney 2020 Cranston, RI
Jordan Hamelsky 2020 Newton, MA
Girls 16-18 Division (8)
Tate Hadges 2020 North Easton, MA
Abigail LaCasse 2019 Mattapoisett, MA
Elizabeth Lacognata 2018 Scarborough, ME
Emily Nash 2019 Lunenburg, MA
Margot Osterman 2020 Scituate, MA
Rebecca Skoler 2020 Needham, MA
Jacquelyn Stiles 2019 Groton, MA
Kaitlynn Washburn 2019 Scituate, MA
Boys 13 & Under Division (7)
Kassra Ehsan 2023 Newton, MA
Matthew Hua 2023 Needham, MA
Alan Rose III 2023 Weston, MA
Jack Turner 2023 Saunderstown, RI
Brady Williams 2023 Cranston, RI
Daniel Yoo 2022 Hanover, MA
Matthew Young 2022 Canton, MA
Boys 14-15 Division (25)
Carter Ablon 2020 Wellesley, MA
Ricky Angeli 2021 South Kingstown, RI
John Baldwin 2020 Little Compton, RI
John Broderick 2022 Wellesley Hills, MA
Eric Boulger 2021 Walpole, MA
Zachary Colon 2022 Bolton, MA
Harry Dessel 2022 Barrington, RI
Colby Flanders 2020 Bridgewater, MA
Gavin Graybill 2021 Hanover, MA
Tucker Gullbrants 2020 Brockton, MA
Henry Harrison 2021 Wellesley, MA
Max Hutter 2021 Weston, MA
Weston Jones 2021 Sudbury, MA
Conor Kennedy 2021 Hingham, MA
Vikram Konanki 2021 Newton, MA
Mac Lee 2020 Andover, MA
Joseph Lenane 2022 Dedham, MA
Trevor Lopez 2021 Winchester, MA
Charles Ma 2020 West Roxbury, MA
Ethan Mossey 2021 East Greenwich, RI
Graham Opdyke 2021 Norwell, MA
Ryan Ricci 2022 Barrington, RI
Mitchell Schwab 2020 Westport, CT
Matthew Weber 2021 Hingham, MA
Conner Willett 2021 Wellesley, MA
Boys 16-18 Division (40)
Cole Alibozek 2018 Upton, MA
Alex Aurora 2019 Hamden, CT
Stoughton Bell 2019 Bedford, NH
Jack Boyd 2019 Auburn, MA
Anthony Burnham 2019 Scarborough, ME
Khai Buttner 2020 East Boston, MA
Jay Callahan 2019 Wellesley, MA
Jared Carr 2018 Milton, MA
Riley Casey 2019 Wellesley, MA
Harry Choi 2019 Newton, MA
Matt Conti 2018 Walpole, MA
Tommy Dallahan 2019 Simsbury, CT
Mark DeCourcey 2019 Arlington, MA
Christian Emmerich 2019 Swampscott, MA
Matthew Epstein 2020 Hopkinton, MA
Cooper Evans 2020 Dover, MA
Sean Fitzgerald 2019 Newton, MA
Thomas Fraser 2019 Lee, MA
Brenden Gadry 2019 Taunton, MA
Liam Gill 2021 Wayland, MA
Andrew Graham 2019 East Taunton, MA
Brendan Hanaway 2019 Mapleville, RI
James Henry 2018 Reading, MA
Tyler Kim 2018 New York, NY
Kevin Lynch 2019 Haddam, CT
Justin Mathew 2019 Rocky Hill, CT
Luke Myers 2018 Raynham, MA
Jack Nadeau 2018 Westmoreland, NH
Jack Prue 2018 Raynham, MA
Jacob Raye 2018 Sandwich, MA
Michael Rosenbloom 2019 Wellesley, MA
Tysson Sangermano 2019 Lincoln, RI
Harry Sparr 2018 Providence, RI
Jack Steckler 2018 Barrington, RI
Colin Sutyla 2018 Coventry, RI
Sam Taraian 2018 Rehoboth, MA
Jason Temel 2019 Newton, MA
James Tyer 2018 Stoughton, MA
Matthew Umphrey 2018 Northboro, MA
Jack Wehle 2020 Hopkinton, MA