June 3-4
The Computer Merchant Cup
Wintonbury Hills GC - Bloomfield, CT

 

SATURDAY, JUNE 4TH

TEE TIMES & PAIRINGS 
Time Pairings
Hole #1 Boys 15-18 Division
11:30 Ben Gilooly (86) - Justin Defina (86) - Steven Smith (87)
11:40 Luke Willenborg (83) - Harry Choi (84) - Jack Boyd (85)
11:50 Alexander Gu (81) - Ryan Gorman (82) - Alex Aurora (83) - Zachary Ong (83)
12:00 Bryan McLennan (80) - Jarod Buffone (80) - Jack Nadeau (81) - Peter Lown (81)
12:10 Peter Bowie (79) - Connor Piecuch (80) - Max Hutter (80) - Justin Grondahl (80)
12:20 Jack Hogan (78) - Connor Belcastro (78) - Eddie Morin (79) - Michael Bechard (79)
12:30 Mac Mahoney (78) - Nathan Fierston (78) - Ryan Levy (78) - Mark DeCourcey (78)
12:40 Brennan Hughes (77) - Alan Smith (77) - Jonathan Mitchell (77) - Thomas Dallahan (77)
12:50 Kevin McDonough (76) - Sam Taraian (76) - Justin Mathew (76) - Cameron Hosack (77)
1:00 James Bosworth (75) - Noah Peterson (76) - Jake Avery (76) - Jake Bennett (76)
1:10 Brendan Frain (74) - Bryson Richards (74) - Jack Phelan (75) - Tucker Gullbrants (75)
1:20 Luke Carroll (73) - Jack Brown (73) - Jackson Fretty (73) - Nick Piersall (74)
Hole #10 Boys 15-18 Division
11:30 Charlie Donahue (87) - James Amenta (89) - Daniel O'Brien (90)
11:39 Khai Buttner (91) - Nick Barooshian (93) - Alex Sienkiewicz (103)
Hole #10 Boys 14 & Under Division
11:48 Ethan Kalk (82) - Alex Landry (83)
11:57 Ricky Angeli (81) - Will Lodge (81) - Eric Boulger (82)
12:06 Zacahry Shallat (79) - Raymond Dennehy IV (81) - Jackson Roman (81)
12:15 Aidan LeBlanc (77) - John Broderick (78) - James Robbins (79)
Hole #10 Girls Division
12:24 Jacquelyn Stiles (102) - Gabriella DeGasperis (103)
12:33 Mia Grzywinski (88) - Morgan Smith (92)
Boys 14 & Under Division
12:42 Harry Dessel (75) - Michael Hanratty (75) - Mac Lee (76)
12:51 Matthew Doyle (73) - Brian Polinchock (74) - Charles Ma (74)
Girls Division
1:00 Sufana Noorwez (83) - Molly Smith (84) - Hannah Drew (86) 
1:09 Anne Walsh (79) - Emily Nash (79) - Alexis Florio (79) 
1:18 Angela Garvin (73) - Alison Paik (76) - Eunice Kim (78)


 

Field as of 5/30/17

The Computer Merchant Cup

Name Grad Date City/State
Girls Division (14)
Emma Beaulieu 2018 Longmeadow, MA
Gabriella DeGasperis 2025 Briarcliffe Manor, NY
Hannah Drew 2019 Keene, NH
Alexis Florio 2018 Cranston, RI
Angela Garvin 2019 Feeding Hills, MA
Mia Grzywinski 2019 Farmington, CT
Eunice Kim 2021 Edgewater, NJ
Emily Nash 2019 Lunenburg, MA
Sufana Norwez 2020 Shrewsbury, MA
Allison Paik 2020 Providence, RI
Molly Smith 2023 Westford, MA
Morgan Smith 2022 Westford, MA
Jacquelyn Stiles 2019 Groton, MA
Anne Walsh 2020 Jamaica Plain, MA
Boys 14 & Under Division (17)
Ricky Angeli 2021 South Kingstown, RI
John Broderick 2022 Wellesley, MA
Eric Boulger 2021 Walpole, MA
Ray Dennehy IV 2021 Princeton, MA
Harry Dessel 2022 Barrington, RI
Matthew Doyle 2021 Madison, CT
Michael Hanratty 2020 Avon, CT
Ethan Kalk 2021 S. Glastonbury, CT
Alex Landry 2022 Andover, MA
Aidan LeBlanc 2023 Beverly, MA
Mac Lee 2020 Andover, MA
Will Lodge 2021 Darien, CT
Charles Ma 2020 West Roxbury, MA
Brian Polinchock 2021 Danbury, CT
James Robbins 2022 N. Andover, MA
Jackson Roman 2021 Kensington, CT
Zachary Shallat 2022 Dix Hills, NY
Boys 15-18 Division (58)
James Amenta 2019 Glastonbury, CT
Alex Aurora 2019 Hamden, CT
Jake Avery 2017 Avon, CT
Nick Barooshian 2018 Northborough, MA
Michael Bechard 2018 Longmeadow, MA
Connor Belcastro 2019 Rowayton, CT
Jake Bennett 2019 Madison, CT
James Bosworth 2019 Simsbury, CT
Peter Bowie 2018 Springfield, MA
Jack Boyd 2019 Auburn, MA
Jack Brown 2017 Hudson, NH
Jarod Buffone 2018 Sutton, MA
Khai Buttner 2020 Boston, MA
Jared Carr 2018 Milton, MA
Luke Carroll 2018 West Hartford, CT
Harry Choi 2019 Newton, MA
Harry Culhane 2018 Wellesley, MA
Tommy Dallahan 2019 Simsbury, CT
Mark DeCourcey 2019 Arlington, MA
Justin Defina 2020 Canton, CT
Charlie Donahue 2020 Wellesley, MA
Nathan Fierston 2018 West Hartford, CT
Brendan Frain 2019 Sudbury, MA
Jackson Fretty 2019 Cos Cob, CT
Benjamin Gilooly 2019 Williamstown, MA
Ryan Gorman 2019 Greenville, SC
Justin Grondahl 2019 Rye, NH
Alexander Gu 2020 Darien, CT
Tucker Gullbrants 2020 Brockton, MA
Jack Hogan 2019 Westfield, MA
Cameron Hosack 2018 Glastonbury, CT
Brennan Hughes 2018 Bedford, NH
Max Hutter 2021 Weston, MA
Ryan Levy 2018 Trumbull, CT
Peter Lown 2019 Portsmouth, NH
Mac Mahoney 2019 West Hartford, CT
Justin Mathew 2019 Rocky Hill, CT
Kevin McDonough 2019 Simsbury, CT
Bryan McLennan 2018 Windsor Locks, CT
Jonathan Mitchell 2018 Franklin, MA
Eddie Morin 2018 East Longmeadow, MA
Jack Nadeau 2018 Westmoreland, NH
Daniel O'Brien 2019 Shrewsbury, MA
Spencer Olson 2017 Bethel, CT
Zachary Ong 2022 Scarsdale, NY
Noah Peterson 2017 East Longmeadow, MA
Jack Phelan 2018 East Longmeadow, MA
Connor Piecuch 2018 East Longmeadow, MA
Nick Piersall 2017 Portland, CT
Trevor Reilly 2020 Westwood, MA
Bryson Richards 2019 Plainfield, VT
Austin Rupp 2017 Suffield, CT
Alex Sienkiewicz 2018 Bristol, RI
Alan Smith 2018 Winchendon, MA
Steven Smith 2018 Marshfield, MA
Sam Taraian 2018 Rehoboth, MA
Cole Vacca 2018 Needham, MA
Luke Willenborg 2019 Southwick, MA