Round 2 @ Alpine Country Club
Tuesday, April 18

Challenge Cup Championship
 

Tee Time PAIRING
1st Tee
7:22 Eli Epstein- Lubow (80) - Ben DeFelice (88)
7:28 Jack Tobin (85) - Ben Burdett (85) - Ryan Barrington (111) LSA
7:36 Nicholas Petracca (85) - Derek Rivard (85) - Andrew Wolstenholme (100) LSA
7:44 Mason Gillman (84) - Jake Bennett (83)  - Connor Campbell (99) LSA
7:52 Jarod Buffone (83) - William Niles (83) - Alex Salvatore (99) LSA
8:00 James Burke (82) - Trent Han (81) - Eric Markey (90) LSA
8:08 Tim Hall (81)  - Shane Reilly (85) LSA
8:16 TJ Hall (NC) BAR - Chris Cassidy (143)
8:24 Jared Lind (98) BH - Kyle Shuman (97) - Steven D'Amico (101)
8:32 Matt Rickard (94) BH - Reid Nolan (96) - Nathan Dexter (100)
8:40 James Thursby (88) BH - Adam Bagsarrian (95) - Tyler Piekarski (94)
8:48 Dan Legare (86) BH - Jules Ivory (88) BH - Spencer Santucci (90)
8:56 Nick Bonneau (86) - Brian Goodwin (84)
9:04 Ava Santamaria (99) - Lily Walsh (98)
9:12 Samantha Leary (96) - Jacquelyn Stiles (95)
9:20 Ellie de Andrade (91) - Jillian Barend (91) 
9:28 Peter Cullen (92) - Nick L'Archhvesque (98) 
9:36 Tim Murphy (92) - Eric Tang (95) 
9:44 Jack Fenion (87) - Will Giguere (93) - James Monday (99)
9:52 Andres Torres (86) - Justin Paik (90) - Anne Walsh (88)
10:00 Jack Ouellette (81) - Harrison Sparr (85) - Khai Bhuttner (83)
10:08 Brendan Cronin (76) - Allison Paik (80) - Charles Ma (80)
10:16 Lauren Dohoney (88) - Emily Moy (87) - Gabrielle Shieh (86)
10:24 Michael Wetmore (92) - Jaxon Prophett (90) - Will Titus (90)
10:32 Raymond Dennehy (88) - Ethan Saul (86) - Harry Dessel (84)
10:40 Dan Cavanagh (92) - Oliver Triebwasser (87)
10:48 Mackenzie Conley (104) - Luke Pearson (86) - Bo Vanier (87)
10:56 Tysson Sangermano (93) - Jack Georgeu (85) - Tommy Murray (85)
11:04 Rio Holzwarth (79) - Sean Irons (77) - Coale Kazounis (85)
11:12 Jack Nadeau (79) - Mithran Denbow (79) - Thomas Downing (79)
11:20 Joseph Paolucci (79) - Sam Taraian (79) - Dan Frodigh (78)
11:28 Chris Breemen (78) - Jared Nelson (78) - Jared Winiarz (78)
11:36 Ricky Angeli (84) - Matthew Weber (82) - Trevor Lopez (81)
11:44 Addy Douglas (84) - Emily Nash (83) - Cassandra Lee (80)
11:52 Jack Steckler (75) - Joe Tucker (77) - Michael Grieve (84)
12:00 Bryson Richards (77) - Logan Stansbury (76) - Sathscia Sowinkong (76)
12:08 Uttdom Sowinkong (76) - Tucker Gullbrants (76) - Dillon Brown (72)
12:16 Will Dickson (73) - Colin Sutyla (76) - Brendan Fay (75)
12:24 Weston Jones (80) - Ryan Whitehead (77) - Joseph Lenane (75)
12:32 Isabelle Premkumar (79) - Angela Garvin (78) - Alexis Florio (75)
Field as of 4/14/2017

Challenge Cup Championship

Name City/State School
Girls Division (21)
Alexis Annarummo 2017 Bristol, RI Mt. Hope
Jillian Barend 2020 North Attleboro, MA North Attleboro HS
Mackenzie Conley 2018 Rumford, RI Moses Brown
Ellie de Andrade 2021 Cohasset, MA Notre Dame Academy
Lauren Dohoney 2020 Cranston, RI Bayview Academy
Addy Douglas 2019 Newport, RI Prout
Alexis Florio 2018 Cranston, RI Cranston HS West
Angela Garvin 2019 Feeding Hills, MA Bridgeway Academy
Samantha Leary 2017 Hingham, MA Hingham HS
Cassandra Lee 2018 Wayne, NJ Wayne Hills HS
Samantha Marcotte 2018 Wakefield, RI South Kingstown HS
Emily Moy 2018 Cohasset, MA Cohasset HS
Emily Nash 2019 Lunenburg, MA Lunenburg HS
Allison Paik 2020 Providence, RI Wheeler School
Karissa Piros 2017 East Providence, RI East Providence HS
Isabelle Premkumar 2018 Dunstable, MA
Ava Santamaria Cranston, RI
Jacquelyn Stiles 2019 Groton, MA Dunstable HS
Anne Walsh 2020 Jamaica Plain, MA Boston Latin School
Lily Walsh 2022 Jamaica Plain, MA Dexter Southfield School
Isabelle Wetmore 2019 East Providence, RI East Providence HS
Boys Middle School Division (14) 
Ricky Angeli 2021 South Kingstown, RI Curtis Corner Middle School
Raymond Dennehy 2021 Princeton, MA Thomas Prince
Harry Dessel 2022 Barrington, RI Moses Brown
Weston Jones 2021 Sudbury, MA Ephraim Curtis Middle School
Joseph Lenane 2022 Dedham, MA Xaverian
Trevor Lopez 2021 Winchester, MA
Jaxon Prophett 2021 Bourne, MA
Ryan Ricci 2022 Barrington, RI Barrington Middle School
Ethan Saul 2022 Marlborough, MA AMSA
Will Titus 2021 Sudbury, MA Ephraim Curtis Middle School
Matthew Weber 2021 Hingham, MA Hingham Middle School
Michael Wetmore 2022 East Providence, RI Riverside Middle School
Ryan Whitehead 2021 Sudbury, MA Ephraim Curtis Middle School
Brady Williams 2023 Cranston, RI Immaculate Conception 
Boys High School Division (46)
Stefan Augustyn 2017 East Providence, RI East Providence HS
John Baldwin 2020 Little Compton, RI St. George's School
Jake Bennett 2019 Madison, CT Landmark HS
Liam Boudreau 2017 Mount St. Charles Academy
Chris Breemen 2017 Marlborough, MA AMSA
Dillon Brown 2018 Halifax, MA Silver Lake
Jarod Buffone 2018 Sutton, MA Sutton HS
Ben Burdett 2018 Westmoreland, NH Keene HS
James Burke 2017 Warwick, RI Prout
Anthony Cavotta 2020 Saratoga Springs, NY Saratoga Springs HS
Sam Cote 2019 Lincoln, RI Lincoln HS
Marc DeJulio 2018 Waltham, MA Matignon HS
Mithran Denbow 2017 Sandwich, MA Sandwich HS
Mitch DiMartino S. Kingstown, RI S. Kingstown HS
Thomas Downing 2017 Holliston, MA Natick HS
Alex Dumas 2020 Mount St. Charles Academy
Ben Ellis 2020 Mount St. Charles Academy
Dan Frodigh 2018 Westwood, MA Westwood HS
Mason Gilman 2019 Middletown, RI
Daniel Goudis 2018 Warwick, RI Pilgrim HS
Trevor Green 2020  Lowell, MA Lowell HS
Tucker Gullbrants 2020 Brockton, MA
Tim Hall 2018 Westwood, MA Westwood HS
Trent Han 2018 Lynnfield, MA St. John's Prep
Adam Housley 2020 Rehoboth, MA Dighton/Rehoboth Regional
Dylan Kane 2018 North Attleboro, MA North Attleboro HS
Nicko Manning 2019 Bedford, MA Bedford HS
Eric Messier 2019 Johnston, RI Johnston HS
Jack Nadeau 2018 Westmoreland, NH Keene HS
Jared Nelson 2018 Rutland, VT Rutland HS
William Niles 2019 Warwick, RI Toll Gate HS
Joe Paolucci 2020 Milton, MA Boston College HS
Lucas Patrone 2019 Johnston, RI Johnston HS
Nicholas Petracca 2019 North Providence, RI North Providence HS
Jacob Raye 2018 Sandwich, MA Barnstable HS
Bryson Richards 2019 Plainfield, VT
Derek Rivard 2019 Cumberland, RI Cumberland HS
Timothy Saunders 2020 Norton, MA Norton HS
Sathscia Sowinkong 2020 Wallingford, CT Sheehan HS
Uttdom Sowinkong 2017 Wallingford, CT Sheehan HS
Logan Stansbury 2017 North Reading, MA North Reading HS
Sam Taraian 2018 Rehoboth, MA Dighton/Rehoboth HS
Jack Tobin 2019 Southborough, MA Algonquin RHS
Ben Vaphiades 2019 Norton, MA Norton HS
Jared Winiarz 2018 Norton, MA Norton HS
Patrick Young 2018 Johnston, RI Johnston HS
Boston Latin School Wolfpack (4)
James Monday 2018 Boston, MA Boston Latin School
Khai Buttner 2020 Boston, MA Boston Latin School
Anne Walsh Jamaica Plain, MA Boston Latin School
Charles Ma West Roxbury, MA Boston Latin School
Barrington HS Eagles (6)
Coale Kazounis 2017 Barrington, RI Barrington HS
TJ Hall 2017 Barrington, RI Barrington HS
Michael Grieve 2017 Barrington, RI Barrington HS
Tommy Murray 2017 Barrington, RI Barrington HS
Oliver Triebwasser 2017 Barrington, RI Barrington HS
Brendan Fay 2019 Barrington, RI Barrington HS
Barrington HS Eagles (6)
Bo Vanier 2018 Barrington, RI Barrington HS
Nick Bonneau 2018 Barrington, RI Barrington HS
Kyle Shuman 2017 Barrington, RI Barrington HS
Reid Nolan 2018 Barrington, RI Barrington HS
Jules Ivory 2019 Barrington, RI Barrington HS
Adam Bagsarrian 2018 Barrington, RI Barrington HS
Bishop Hendricken Hawks (Gold) (6)
Joe Tucker 2017 Warwick, RI Bishop Hendricken HS
Sean Irons 2017 Coventry, RI Bishop Hendricken HS
Colin Sutyla 2018 Coventry, RI Bishop Hendricken HS
Luke Pearson 2017 Warwick, RI Bishop Hendricken HS
Jack Georgeu 2019 Warwick, RI Bishop Hendricken HS
Dan Cavanagh 2019 Warwick, RI Bishop Hendricken HS
Bishop Hendricken Hawks (Green) (5)
James Thursby 2017 N. Attleboro, MA Bishop Hendricken HS
Dan Legare 2017 East Greenwich, RI Bishop Hendricken HS
Ben Defelice 2018 Warwick, RI Bishop Hendricken HS
Matt Rickard 2018 Coventry, RI Bishop Hendricken HS
Jared Lind 2019 Wakefield, RI Bishop Hendricken HS
Chariho HS Chargers (6)
Aaron Bliven 2018 Chariho HS
Jake Berube 2017 Chariho HS
Brennon Pafume 2017 Chariho HS
John Moody 2017 Chariho HS
Matty Lindenburg 2017 Chariho HS
Tom Laplante 2017 Chariho HS
Cranston HS West Falcons (5)
Matthew Cabral 2017 Cranston, RI Cranston HS West
Dan Calabro 2017 Cranston, RI Cranston HS West
Dean Caliri 2019 Cranston, RI Cranston HS West
Joseph Ricci 2018 Cranston, RI Cranston HS West
Alexis Florio 2018 Cranston, RI Cranston HS West
East Providence Townies (6)
Bubba Maxwell 2017 Riverside, RI East Providence HS
Isabelle Wetmore 2019 East Providence, RI East Providence HS
Tyler Azevedo 2019 East Providence, RI East Providence HS
Colin Feeney 2018 Riverside, RI East Providence HS
Constantino Capobianco 2019 Riverside, RI East Providence HS
Cameron Ellinwood 2019 Riverside, RI East Providence HS
LaSalle Academy Rams (6)
Eric Markey Uxbridge, MA LaSalle Academy
Shane Reilly N. Smithfield LaSalle Academy
Alex Salvatore Lincoln, RI LaSalle Academy
Connor Campbell East Providence, RI LaSalle Academy
Andrew Wolstenholme Tiverton, RI LaSalle Academy
Ryan Barrington N. Kingstown, RI LaSalle Academy
Moses Brown School Quakers (6)
Will Dickson 2017 Providence, RI Moses Brown School
Eli-Epstein Lubow 2018 Pawtucket, RI Moses Brown School
Rio Holzwarth 2018 Rumford, RI Moses Brown School
Jack Steckler 2018 Barrington, RI Moses Brown School
Tysson Sangermano 2019 Lincoln, RI Moses Brown School
Mackenzie Conley 2018 Rumford, RI Moses Brown School
North Kingstown Skippers (6)
Brendan Maymon 2017 North Kingstown, RI North Kingstown HS
Thor Brochu 2017 North Kingstown, RI North Kingstown HS
Bruce Coppola 2017 North Kingstown, RI North Kingstown HS
Chris Beatti 2017 North Kingstown, RI North Kingstown HS
Zachary Overly 2018 North Kingstown, RI North Kingstown HS
Nick Ferri 2020 North Kingstown, RI North Kingstown HS
Smithfield Sentinels (6)
Brian Goodwin 2017 Smithfield, RI Snithfield HS
Spencer Santucci 2017 Smithfield, RI Smithfield HS
Tyler Piekarski 2018 Smithfield, RI Smithfield HS
Nathan Dexter 2018 Smithfield, RI Smithfield HS
Steven D'Amico 2019 Smithfield, RI Smithfield HS
Chris Cassidy Smithfield, RI Smithfield HS
South Kingstown Rebels (6)
Jamie Cunningham 2019 South Kingstown, RI South Kingstown HS
Samantha Marcotte 2018 South Kingstown, RI South Kingstown HS
Cameron Jameson 2019 South Kingstown, RI South Kingstown HS
Merrick Slade 2020 South Kingstown, RI South Kingstown HS
Jack Schold 2020 South Kingstown, RI South Kingstown HS
Nick Rizzo 2018 South Kingstown, RI South Kingstown HS
St. John's Shrewsbury Pioneers (6)
Tim Murphy 2019 Paxton, MA St. John's HS
Andres Torres 2019 Shrewsbury, MA St. John's HS
Brendan Cronin 2017 Sutton, MA St. John's HS
Peter Cullen 2018 West Boylston, MA St. John's HS
Jack Fenion 2019 West Boylston, MA St. John's HS
Jack Ouellette 2017 Marlborough, MA St. John's HS
Wheeler School Warriors (6)
Allison Paik 2020 Providence, RI Wheeler School
Harrison Sparr 2018 Pawtucket, RI Wheeler School
Justin Paik 2019 Providence, RI Wheeler School
Will Giguere 2019 Providence, RI Wheeler School
Nick L'Archvesque 2017 Providence, RI Wheeler School
Eric Tang Wheeler School